27.09.2022

22:50

27.09.2022

RTKlive

Fudbalska reprezentacija Kosova savladala je Kipar rezultatom 5:1 i obezbedila drugo mesto u C ligi. „Dardanci” i fudbaleri Kipra odigrali su utkamicu na stadionu „Fadilj Vokrri” u Prištini.

Fudbaleri reprezentacije Kosova su zatvorili ovaj ciklus takmičenja u Ligi nacija ubedljivom pobedom nad Kiprom.

Kosovo je ovom pobedom obezbedilo drugo mesto Grupe 2, divizije C Lige nacija, dok je Grčka na prvom mestu, dok je Kipar treći sa pet bodova, dok je Severna Irska na poslednjem mestu.

Fudbaleri Kosova dominiraju u duelu sa Kiprom

Fudbalska reprezentacija Kosova na stadionu "Fadilj Vokri" na dobrom je putu da obezbedi drugo mesto Grupe 2, divizije C Lige nacija, pošto su prvo poluvreme u igri sa fubalerima Kipra završili rezultatom 2:0.

Napadač Vedat Murići ponovo postiže gol. Murići je u 84. minutu povisio vođstvo Kosova na 5:1 protiv Kipra.

Takođe, Murići je postigao i četvri gol u 52. minutu, odnosno ubruzo po početku drugog poluvremena.

Eljbasan Rašani je u 46. minutu pronašao put do gola nakon asistencije Celinu i povećao rezultat na 3:0.

Fudbaleri Kosova odigrali su veoma dobro u prvom poluvremenu.

Fljorent Musljija  postigao vodeći gol u 22. minutu, dok je Donat Rudhani udvostručio rezultat u 45. minutu.